Poranek muzyczny
Dodał:  spmalyn dnia maj 16 2012 13:49:52         0 Komentarzy · 313 Czytań · Drukuj

Wycieczka do OSP w Małyniu
14 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl.I-III odwiedzili małyńską strażnicę.
Dzięki uprzejmości druha Prezesa Marka Majchrzaka oraz Komendanta Jana Sójki dzieci poznały historię OSP w Małyniu, zwiedziły wnętrze budynku. Druhowie zaprezentowali sygnały alarmowe i wyposażenie wozu strażackiego.

Serdecznie dziękujemy druhom: Zbigniewowi Kwapiszewskiemu i Mariuszowi Oleszczykowi za oprowadzenie po strażnicy i przekazanie podstawowych
wiadomości na temat straży.
Dodał:  spmalyn dnia maj 14 2012 11:05:42         0 Komentarzy · 311 Czytań · Drukuj

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i sali zabaw Agatka w Łodzi
W dniu 23-04-2012r. uczniowie klas 0-III udali się na wycieczkę do Łodzi.
 Dzień Ziemi uczcili spacerując po ogrodzie botanicznym i podziwiając kwitnące tam rośliny. Mieli również możliwość obejrzenia zegarów słonecznych. Po zwiedzeniu ogrodu botanicznego uczestnicy wycieczki udali się do sali zabaw Agatka, gdzie aktywnie spędzili czas. Wycieczkę zorganizowała pani Ewa Chwiałkowska.
Dodał:  spmalyn dnia maj 14 2012 06:45:29         0 Komentarzy · 313 Czytań · Drukuj

Spotkanie z Prezesem OSP w Sikorach Panem Janem Dzierbickim
10 maja gościliśmy w naszej szkole Pana Jana Dzierbickiego –Prezesa OSP w Sikorach wraz z kierowcą wozu strażackiego naszego byłego ucznia Radosława Wojtaszczyka.
Pan Jan opowiedział uczniom o historii ochotniczej straży, dawnym i obecnym sprzęcie gaśniczym, rozwoju straży i gaśniczych akcjach, które szczególnie zapadły mu w pamięci. Uczniowie mogli również obejrzeć wóz strażacki, zobaczyć pokaz akcji gaśniczej oraz przejechać się wozem strażackim. Frajdę ze spotkania mieli wszyscy uczniowie.
 Po pogadance i pokazie na pamiątkę spotkania Pani Dyrektor Agnieszka Bednarek wręczyła na ręce Prezesa OSP Sikory pamiątkowy obrazek i dyplom z podziękowaniami.
Serdecznie dziękujemy Strażakom za przybycie i przeprowadzenie lekcji o tematyce przeciwpożarowej.
Dodał:  spmalyn dnia maj 10 2012 20:35:15         0 Komentarzy · 339 Czytań · Drukuj

I miejsce Oliwii Zielak w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
08.05.2012r. Oliwia Zielak i Martyna Trojanowska - uczennice kl. II naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim  ,,Z poezją za pan brat ‘’ , który odbył się w ZS w Zygrach. Dziewczynki recytowały wiersze ,,Parasol ‘’ M. Konopnickiej i ,, Dwie wiewiórki ‘’ J. Kiersta .
I miejsce w tym konkursie zajęła Oliwia Zielak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodał:  spmalyn dnia maj 10 2012 20:29:45         0 Komentarzy · 326 Czytań · Drukuj

Wycieczka na łąkę kl. I
Dodał:  spmalyn dnia maj 10 2012 20:24:51         0 Komentarzy · 321 Czytań · Drukuj

Obchody Świąt Majowych w naszej szkole. Wyjazd do kina

Obchody świąt majowych w naszej szkole, rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego z polską flagą i odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczniów i nauczycieli przystrojonych w biało-czerwone kotyliony i flagi. Na forum szkoły zaprezentowano prezentację multimedialną, opracowaną przez nauczyciela historii- panią Danutę Ciecierską przy technicznej współpracy pani Doroty Grobelnej, w której uczniowie kl. V i przedstawili historię powstania i znaczenie majowych świąt 1, 2 i 3 maja. Klasa V przedstawiła szczegółowe informacje o naszej Ojczyźnie, jej historii, położeniu, a szczególnie o symbolach narodowych: hymnie, fladze i godle. W prezentacji nie zabrakło informacji o historii Święta Pracy 1 maja oraz Dniu Flagi 2 maja. Ponadto przedstawiono sylwetki twórców konstytucji uchwalonej 3 maja 1791r. Pierwszą konstytucję, czyli pierwszy zbiór praw i obowiązków dla wszystkich Polaków uchwalono 221 lat temu, 3 maja 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie, a druga w świecie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 3 maja to święto państwowe.
Majowe święta dostarczają wiele historycznych wzorów do naśladowania oraz dają przykłady zachowań patriotycznych.
Z okazji  urodzin patronki szkoły -Krystyny Wituskiej pod tablicą pamiątkową złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicz oraz uczczono jej pamięć minutą ciszy.

28 kwietnia 2012r.
Wyjazd do kina
Cinema City w Łodzi
Dodał:  spmalyn dnia kwiecień 27 2012 21:46:49         0 Komentarzy · 427 Czytań · Drukuj

Turniej przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi
23 kwietnia uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w turnieju przyrodniczym zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi. Turniej przygotowała Pani Dorota Grobelna, a w komisji gościliśmy Pana Jacka Szczepaniaka oraz Panią Dyrektor Agnieszkę Bednarek. W składzie drużyn byli przedstawiciele klas IV, V, VI. Uczniowie odpowiadali indywidualnie i grupowo na pytania z zakresu przyrody, ekologii, rozpoznawali rośliny i zwierzęta z prezentacji i przygotowanych eksponatów, dokonywali analizy demonstrowanych doświadczeń , układali hasła ekologiczne. Drużyny walczyły bardzo równo i miały podobną punktację. Na wszystkich czekały nagrody ufundowane przez Pana Jacka i Panią Dyrektor Agnieszkę Bednarek. Po zmaganiach konkursowych uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą czystych źródeł energii i wszelkich sposobów jej oszczędzania przygotowaną przez Panią Dorotę. Wspólna dyskusja na prezentowany temat związany z tegorocznym świętem zakończyła obchody Dnia Ziemi. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Szczepaniakowi za przybycie i gadżety dla wszystkich uczniów.
Dodał:  spmalyn dnia kwiecień 23 2012 16:10:45         0 Komentarzy · 328 Czytań · Drukuj

Poranek muzyczny

Podczas poranku muzycznego artyści w ludowych strojach zaprezentowali narodowe tańce polskie: krakowiaka, mazura i poloneza. Uczniowie odtańczyli wspólnie z tancerzami krakowiaka, bawili się przy muzyce oraz uczyli się kroków poloneza.
Dodał:  spmalyn dnia kwiecień 12 2012 09:51:55         0 Komentarzy · 349 Czytań · Drukuj

Życzenia wielkanocne
Dodał:  spmalyn dnia kwiecień 05 2012 19:58:16         0 Komentarzy · 329 Czytań · Drukuj

Sprawdzian po klasie szóstej 2012