Nawigacja
Strona Główna
Dane kontaktowe szkoły
Historia szkoły w Małyniu
Cykliczne imprezy ze szkolnej kroniki
Krystyna Wituska -patronka naszej szkoły
Ślady po Krystynie Wituskiej w Małyniu
Struktury szkolne
Szkolne wieści
Dokumenty szkolne
Galeria zdjęć ze szkolnych imprez
Nasze osiągnięcia
Humory z zeszytów szkolnych
Szkolna gazetka
SK LOP "LOTOS" w Małyniu
Absolwenci szkoły w "Krzywym zwierciadle"
Ciekawe strony internetowe
Kontakt
Linki
Szukaj
Publikacje nauczycieli
Wydarzenia klasowe w obiektywie 2011/2012
Urodziny w I kllasie
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Rada pedagogiczna 2011/2012
Wielkanocne impresje -nagrody
I miejsce Oliwii Zielak w konkursie poetyckim
Nagrody w konkursie "Jesienne impresje"
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 43
Najnowszy Użytkownik: JoshKep
 
Wyjazd do kina na film 3D Avengers
15 czerwca po lekcjach, uczniowie kl. IV-VI z naszej szkoły wraz z kilkoma  uczniami  z ZS w Zygrach,  pojechali do kina Cinema City Manufaktura na film 3D „Avengers”. Wyjazd zorganizowała pani Anna Bartczyk. Opiekę nad uczniami sprawowały ponadto panie: Agnieszka Bednarek i Dorota Grobelna. Uczniowie mogli skorzystać z posiłku oraz mieli czas by obejrzeć znajdujące się w pobliżu liczne atrakcje.
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 17 2012 21:00:41         0 Komentarzy · 600 Czytań · Drukuj
 
 
Wycieczka do ZOO w Borysewie
Pani Renata Woźniak wraz z panią Anną Kucińską zorganizowały wycieczkę do ZOO
w Borysewie w dniu 14 czerwca, w której udział wzięły przedszkolaki i dzieci z klas I-III.
W Zoo safari mieszka 60 gatunków zwierząt. Można tam było zobaczyć  jedynego w Polsce białego lwa. Jest to młody, śliczny lew. Są białe i złote tygrysy. Oprócz zwierząt drapieżnych są jeszcze zebry, foki, alpaki, krowy zebu, wielbłądy, osiołki czy małpy itd. Zwierzęta same podchodzą do siatek , szukają kontaktu z ludźmi, zawsze chętne na źdźbło trawy( jednak ostrożności nigdy za wiele). W określonych godzinach odbywa się karmienie zwierząt
w którym można uczestniczyć.

Na terenie zoo był  plac zabaw dla dzieci - Figlarnia (mała i duża), z której z ochotą skorzystali nasi uczniowie.  Zjeżdżali też na  9 metrowej  zjeżdżalni, dmuchanym tunelu    
  w kształcie gąsienicy. Można też było poskakać na trampolinie czy zanurzyć się w basenie z piłeczkami. Dla maluszków był  bogato wyposażony plac zabaw.
Obok placu zabaw było mini zoo a w nim : owieczki, kózki miniaturki, świnki wietnamskie itd. Można też było  pojeździć na kucykach szetlandzkich.
Dzieci urzekła śliczna Alpaka z wystającym zębem i super fryzurą.

 
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 14 2012 10:57:36         0 Komentarzy · 640 Czytań · Drukuj
 
 
Poranek muzyczny "Muzyka lat dwudziestych"
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 11 2012 17:59:03         0 Komentarzy · 608 Czytań · Drukuj
 
 
Rozgrywki sportowe Fair Play ZS w Zygrach w ramach obchodów Dnia bez Przemocy
Dzień Szkoły bez Przemocy to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W związku z hasłem przewodnim VI edycji Programu: „Kibicuję Fair Play", integralną częścią tegorocznych obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy były zawody sportowe. W takich właśnie zawodach zorganizowanych z ZS w Zygrach w dniu 5 czerwca, wzięli udział nasi uczniowie z kl. IV-VI . Zygierskie i małyńskie drużyny rozegrały ze sobą dwa mecze: w piłkę nożną z wynikiem O:1 oraz zwycięski mecz w rzucaną piłkę siatkową. Na wszystkich czekała pyszna zupa pomidorowa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i udział w rozgrywkach sportowych.
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 05 2012 19:50:14         0 Komentarzy · 578 Czytań · Drukuj
 
 
Nagroda w konkursie fotograficznym dla Magdaleny Stępień
     
31 maja w sali konferencyjnej poddębickiego Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Wiosna bez barier".
W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Poddębice i Zadzim - Kraina bez barier" wzięła  udział uczennica klasy V Magdalena Stępień, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI
.
Opiekunem Magdaleny była pani Agnieszka Bednarek.
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 05 2012 19:41:42         0 Komentarzy · 596 Czytań · Drukuj
 
 
Dzień Rodziny-1 czerwca 2012r.
Dzień Dziecka w naszej szkole miał w tym roku wyjątkowo rodzinny charakter. Pani dyrektor 1 czerwca złożyła z okazji ich święta życzenia wszystkim dzieciom, przekazała słodycze dla nich od Pana Wójta Włodzimierza Owczarka oraz powitała przybyłych licznie rodziców. Następnie przedszkolaki i uczniowie pozostałych klas wystąpili we wzruszającym przedstawieniu poetycko-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem pań: Danuty Ciecierskiej i Renaty Woźniak poświęconym mamom i tatom. Następnie była część konkursowa, w której brali udział rodzice i dzieci z poszczególnych klas oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Mamy np. wybierały spośród wielu własny portret wykonany przez swoje dziecko, zaplatały warkocze, rozpoznawały czynności po ruchach dzieci, z zawiązanymi oczami rozpoznawały własne dzieci, były też zawody w odbijaniu piłeczki pingpongowej i rzuty do celu oraz skakanie na skakance w wykonaniu tatusiów i dzieci. Dużą trudność uczniom kl. starszych i rodzicom sprawiło rozpoznanie nauczycieli po zdjęciach z dziecięcych lat zamieszczonych na prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło również pytań dla każdego nauczyciela przedmiotu i pracowników szkoły. Wszyscy pomyślnie zaliczyli pytania, które skrzętnie przygotowała i zadawała pani Danuta Ciecierska.
 Za zmagania konkursowe na wszystkich czekały słodkie upominki. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek dla rodziców, dzieci i nauczycieli przygotowany przez pracownikow szkoły : kiełbaski z pieca oraz ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie i udział w konkurencjach przygotowanych na tą okazję, czym sprawili wiele radości swoim pociechom.
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 01 2012 17:24:55         0 Komentarzy · 584 Czytań · Drukuj
 
 
Życzenia z okazji Dnia Dziecka


Tęczowe życzenia od nauczycieli
z okazji Dnia Dziecka


Tak, jak kolory tęczy przepięknie się mienią,
po czerwcowym deszczu, na nieba błękicie.
Równie urocze, serdeczne życzenia,
od wszystkich nauczycieli
dziś Dzieci przyjmijcie!


W dniu Waszego święta,
Wszystkim Wam życzymy:
radości, uśmiechu i marzeń spełnienia!
Dobrych ocen w szkole, bezpiecznego życia,
miłości oraz szczęścia i zadowolenia!

Niechaj kolor żółty da Wam moc energii niczym Słońce do: pracy, nauki, zabawy!

Pomarańczowy
będzie ostrzeżeniem przed złem,
które potrafi niespodziewanie, jak zbój wyjść spod ławy!

Czerwony
niech otuli jak matczyne dłonie,
zawsze pełne ciepła i wielkiej miłości.

Zielony
- będzie po pracy wytchnieniem
i ukojeniem w chwilach niepewności.

Niebieski
- tak jak niebo, które nas otacza,
niech roztoczy nad Wami parasol bezpieczny.

A fioletowy doda Wszystkim wrażliwości
i do żyjących istot stosunek serdeczny.

D.G.
Dodał:  spmalyn dnia czerwiec 01 2012 07:37:22         0 Komentarzy · 597 Czytań · Drukuj
 
 
Zapraszamy Rodziców na Dzień Rodziny w dniu 1 czerwca 2012r.
Dodał:  spmalyn dnia maj 29 2012 20:32:59         0 Komentarzy · 616 Czytań · Drukuj
 
 
Wycieczka do Portu Lotniczego i Lotniskowej Straży Pożarnej na LublinkuPo raz drugi dzięki pomocy Pana Roberta Ząbczyńskiego 29 maja 2012r. Pani Renata Woźniak zorganizowała wycieczkę do Portu Lotniczego i Lotniskowej Straży Pożarnej na Lublinku, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z Paniami: Dorotą Grobelną i Anną Rosińską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najnowszy, w pełni zautomatyzowany i pełen elektroniki- wóz strażacki, który zaprezentował się w akcji gaśniczej oraz posłużył uczniom do przejażdżki.
Dzisiaj uczniowie mogli obejrzeć również startujące i lądujące samoloty oraz śmigłowce krążące nad lotniskiem. Z wieży przy centrum sterowania rozpościerała się panorama na całe lotnisko i 2,5 km pas startowy. W podzięce za możliwość zwiedzenia lotniska, wręczyliśmy na ręce szefa straży lotniskowej podziękowania i piękną pracę plastyczną. Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Ząbczyńskiemu i wszystkim strażakom, którzy zajmowali się naszą grupą.
Dodał:  spmalyn dnia maj 29 2012 17:39:15         0 Komentarzy · 638 Czytań · Drukuj
 
 
Na zamku diabła Boruty w Łęczycy
Kolejnym etapem wycieczki był zamek królewski w Łęczycy. Zamek w Łęczycy wzniesiony został przypuszczalnie w latach 1357-70 z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego, wkrótce po tym jak włączył on księstwo łęczyckie w granice Państwa Polskiego. Młodszy syn Jagiełły Kazimierz Jagiellończyk, podobnie jak ojciec również często przyjeżdżał do Łęczycy, którą na czas długiej wojny trzynastoletniej uczynił jednym z głównych ośrodków dowodzenia. Okresowo zamieszkiwała tu również jego żona Elżbieta Rakuszanka oraz syn Władysław, przyszły król Czech i Węgier. Trzecim i zarazem ostatnim goszczącym na zamku monarchą polskim był Zygmunt III Waza. Łęczycki zamek słynie z diabła Boruty. Według legendy Boruta był żyjącym w XIV stuleciu skromnym, ubogim leśnikiem, który pomógł królowi Kazimierzowi Wielkiemu wydostać się z bagna, kiedy ten wraz ze świtą przejeżdżał koło Łęczycy. W zamian otrzymał od Kazimierza szlachectwo i inne zaszczyty, a korzystając z nich z czasem stał się dla swych poddanych okrutnikiem i ciemiężcą. Po jego śmierci uradowany z tego faktu lud ruszył na zamek znienawidzonego władcy w poszukiwaniu zgromadzonego w nim złota i pieniędzy. Nie znaleziono jednak nic, a dwa dni później zniknęło również ciało zmarłego. Odtąd mówiło się, że Boruta zamienił się w diabła, który siedząc ukryty w lochach pilnuje zagrabionych skarbów. Z historii tej rzekomo utarło się bardzo trafne powiedzenie, że "nie ma diabła gorszego, gdy się stanie pan z ubogiego".
Uczniowie zobaczyli również kopię dawnego grosza czy pierwszej złotej monety – dukata Władysława Łokietka z 1320 r. Ponadto zwiedziliśmy muzeum na zamku z licznymi podobiznami Boruty, liczne wykopaliska, zobaczyliśmy urządzenie dawnej wiejskiej chaty oraz pomaszerowaliśmy stromymi schodami na szczyt zamkowej baszty. Następnie obejrzeliśmy na dziedzińcu zamku pokazy tańca oraz średniowiecznych walk rycerskich w oryginalnych strojach.

Pogoda i humory wszystkim dopisały, a wycieczka dostarczyła uczniom dużo ciekawostek i rozrywki.  
Dodał:  spmalyn dnia maj 20 2012 21:37:28         0 Komentarzy · 618 Czytań · Drukuj
 
 
W indiańskiej wiosce w Chociszewie


W sobotę 19 maja odbyła się szkolna wycieczka do wioski indiańskiej w Chociszewie i do zamku w Łęczycy. W wiosce indiańskiej uczniowie mieli bardzo dużo atrakcji. Zobaczyli namioty indiańskie typu tipi. Stawianie tipi było obowiązkiem kobiet. Najpierw wiązały razem trzy szkieletowe, około 8-metrowe drągi i stawiały je jako trójnóg, w którym jedna noga skierowana była na wschód, jedna na północ i jedna na południe; wschodnia noga-drąg stanowił zarazem lewą framugę otworu wejściowego, jako że wejście zawsze znajdowało się od wschodu. Następnie dostawiały 13-23 lżejsze drągi tak, by ich oparte na ziemi końce tworzyły koło o średnicy około pięciu metrów. Ostatnim ustawianym był drąg, do którego przymocowane było pokrycie ze skór bizonów, później płócienne. Ponadto uczniowie mogli wysłuchać opowieści o Indianach, obejrzeć dużo indiańskich eksponatów, przywiezionych z Ameryki Północnej i Południowej: amuletów, skór, instrumentów, zdjęć, pióropuszy, skalpów, łuków i strzał, indiańskich ozdób. Na terenie wioski można też było podziwiać mało znane rasy kur, kaczek, kucy i baranów. Ponadto można było poćwiczyć strzelanie z łuku do tarczy, dojenie krowy, jazdę w trzy osoby na nartach, chodzenie na wiaderkach, sprawdzić się w przeciąganiu liny, pograć w piłkę, zjeść kiełbaskę własnoręcznie upieczoną przy ognisku. Każdy uczeń wybrał sobie indiańskie imię i na koniec przy ognisku otrzymał dyplom Indianina. Indiańska wioska szczególnie przypadła do gustu niezmordowanym przedszkolakom.
Dodał:  spmalyn dnia maj 20 2012 21:33:42         0 Komentarzy · 634 Czytań · Drukuj
 
Strona 2 z 38 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright szkola.malyn.pl © 2009

717,861 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie